Ženy vzácne,

pozývame vás.. Do priestoru lásky, spojenia, intimity a vzájomnej podpory. 

Na začiatku tejto myšlienky sme boli dve priateľky – Mirka a Lucka. Poznáme sa 15 rokov. Zažili sme spolu asi naozaj všetko – rôzne štádia bytia, rôznych chlapov, svoje pôrody, zmenu tvorenia, zmenu životných názorov – a predsa sa stále vidíme a cítime. Prešli sme si kus obrovskej cesty, vzájomne sa sledovali, niekedy úplne zblízka, niekedy kúsok ďalej, ale za celé roky sme sa nikdy úplne jedna druhej nestratili. A toto spojenie krásne vyrcholilo do vzájomnej krásnej spolupráce – ktorou je aj tento vzácny Festival.
Náš ZÁMER? Je jednoduchý. Spoločne sa spolu s vami vykúpať počas jedného dňa vo vzájomnom prijatí, láske, porozumení. Vytvoriť priestor, v ktorom každá z nás môže byť „svojou“. Vnímať sa vzájomne, zdieľať svoje energie, dopriať si vatičkovo pre dušu i wellness pre telo. Upokojiť myseľ, aktivovať zmysly, dopriať si rozmaznávanie, jednoducho zažiť v plnej kráse ženskú podpornú úžasnú energiu.

Ako to celé začalo?
Pamätám si presne ten okamih. Sedela som v kaviarničke, kam chodíme pravidelne s našim synkom, kúpala som sa v láske, sledovala som ho, jeho totálne užasnutie životom a hlboko som cítila mágiu, ktorú žijem. A vtedy som zodvihla telefón a zavolala Lucke a pripomenula jej, že sa mi opäť otvára túžba vytvoriť deň, v ktorom tento pocit, tú mágiu života budeme môcť prežiť s ďalšími žienkami. Pretože už nejaký čas sme o tom spolu hovorili a túžili, aby sa táto vízia stala skutočnou.
No a Lucka okamžite vedela – pomenovala priestor, do pár fakt sekúnd ho vybavila a LUNA FEST – magický deň pre dušu ženy začal žiť.

Prečo práve LUNA fest – magický deň pre dušu ženy? Pretože sme spojili názvy našich dvoch tvorení – Luckine Esencie Luna a moje Duša ženy - osobné konzultácie a semináre a vznikla krása magické v názve, ktorý za všetko hovorí.
Odvtedy sme v tejto myšlienke ponorené každý deň – možno fyzicky ho každý deň netvoríme, ale cítime vás i nás v témach, ktoré sa doň rodia, predstavujeme si tú atmosféru, oslovujeme bytosti, ktoré tam spolu s nami cítime, žasneme nad životom, ako úžasne dokáže všetko dať na správne miesto, s pokorou a vďakou preciťujeme, ako prednášajúce s radosťou a nadšením súhlasia a chcú sa tohto dňa pre nás, našu dušu ženy, dotknúť a svojou múdrosťou, skúsenosťami a svojou silou ho s nami vytvoriť.
Cítime vás, ženy, ktoré na festival prídete, cítime vaše príbehy a tešíme sa, ako ich budeme spoločne zdieľať. Luna je ženská energia, je hlboká, prijímajúca, múdra a seba-vedomá. Je plná i prázdna, žiarivá i temná, aktívna i nečinná, šťastná i boľavá, je to ŽENA. A keď sa takéto nádherné Luny stretnú pokope v jeden deň v témach, ktoré sú pre náš život také mocné a nádherné, nič iné ako MÁGIA to byť nemôže.
Zvolili sme témy, ktoré sa dotknú našich emócií, mysle, teľa i ega, veríme že i nášho vedomia. Budeme sa hýčkať, budeme sa rozmaznávať, budeme veľa hovoriť ale sa i hýbať a meditovať, dokonca i tancovať a spievať.
Stretneme sa v priestoroch domu kultúry v dedinke Mýtne Ludany kúsok od Levíc. Prečo? Lebo tu z okolia sú naše korene, tu sme doma, tu Lucka žila niekoľko rokov, prosto do tohto okolia patríme a k nám vás pozývame. Na festival je to pomerne intímny priestor jeho kapacita je cca 200 ľudí a to je i náš zámer, ísť do hĺbky. Navyše, je to naša prvotina, takže chceme si to užiť a nerobiť to mega veľké, aby sme sa to doslova naučili. A už teraz môžeme povedať a poďakovať žienkam, ktoré s nami svoje skúsenosti z festivalov zdieľajú, pomáhajú nám, úprimne hovoria a tým nám veľmi našu cestu uľahčujú a skrášľujú.
No a na začiatku sme boli dve, čo snívali – a teraz sme tri – lebo sa k nám pridala žienka pre nás vzácna a úžasná, aby nám tento sen zhmotniť pomohla. Do nášho tímu sa pridala aj naša krásna Peťka Sanae, bez ktorej by to bolo veľmi náročné, pretože sa zhostila časti grafického dizajnu a komunikácie na webe, sociálnych sieťach a to je pekná piplačka veru. Sme za ňu mega vďačné, nevedeli by sme si to už bez nej vôbec predstaviť. Je autorkou nádhernej grafiky, ktorá určuje ducha celého podujatia.
Takže.. drahé Luny, čarodejky, zavrite oči, nadýchnite sa nádhernej esencie, zapáľte si sviečku, pozrite do jej plameňa a predstavte si, že ste súčasťou tejto mágie...

Mirka Gorgosz

Moje, respektíve naše rodinné tvorenie má dva piliere. Tým jedným je tvorenie so ženami, prostredníctvom osobných konzultácií, seminárov, numerologických rozborov, rituálov, atď. Druhým je tvorba našich krásnych Merlinovych sviečok – tie tvorí môj muž a dotvára ich naša malá komunitka ďalších ľudí – či už maľby, keramika, bylinky – všetko sú to ručne tvorené či zbierané veci a dokopy vytvárajú naozaj krásne dielka našich sviečok.

Avšak ani moje tvorenie so ženami už nie je len „moje“. Odkedy mám muža, teraz už manžela Vlasťa a synčeka Vlastíka je to naozaj naše tvorenie – všetko sa deje spoločne, Vlasťo sa podieľa priamo na tvorbe seminárov a naše tempo doslova určuje Vlastík.

Lucka Mojzešová

Najväčším hnacím motorom v mojom živote je môj takmer 11 ročný syn Adamko. Od jeho príchodu
sa omnoho intenzívnejšie zaujímam o zdravý životný štýl, otázky sebalásky, bezpodmienečnej lásky,
rešpektu, pokory a vďačnosti. Toto sú pre mňa piliere, na ktoré sa snažím vedome sústrediť a v ich
duchu konať v každodennom živote – či už v súkromí alebo v práci.
Popri podnikaniu sa venujem tvorbe, ktorá nesie názov Esencie Luna. Tvorím harmonizačné esencie,
prírodnú kozmetiku a pomôcky na vydymovanie – bylinkové a živicové zmesi, vejáriky a v spolupráci
s mojou sesternicou Evičkou tvoríme nádhernú vydymovaciu keramiku. Milujem to čo tvorím
a vkladám kúsok svojho srdca a ten najčistejší zámer do každého môjho diela.

Petra Sanae

Moja cesta k vedomejšiemu životu začala s príchodom môjho prvého syna. Teda, ona začala pomaličky už skôr, ale ako som sa stala mamou, nabralo to celkom slušné obrátky. Som mama 2 chlapcov a obaja sú mi veľkými učiteľmi. Vďaka nim som sa dostala aj k svojmu poslaniu. Mojimi témami sú dojčenie, nosenie detí, aromaterapia, vedomé materstvo – a to nielen so zameraním na deti, ale aj na ženy-matky. Pretože už je čas, aby sme sa my, ženy-matky, dali konečne na 1. miesto a dávali z preplneného pohára, nie z posledných síl. 
Keďže moji synovia sú domoškoláci, aj toto je moja téma a snažíme sa všetko zosúladiť tak, aby to fungovalo. Niekedy je to výzva, ale pre tú slobodu a naše hodnoty to rozhodne stojí za to.

Program

Na programe stále pracujeme, zatiaľ máme pre vás zoznam úžasných bytostí, ktoré sa rozhodli s nami tento krásny deň tvoriť. Jednotlivé témy budeme samozrejme dolaďovať pred festivalom tak, ako ich život dovtedy vytvorí

Tieto krásne bytosti vás čakajú...

SLNKO V SRDCI – Janka Sofia, Danka, Matúš a Miško Kulich – nádherný koncert pre dušu

ANDREJKA SOBOTOVÁ – kňažka a učiteľka tantry – spojí nás s mágiou našich zmyslov, našou ženskosťou a energiou Márie Magdalény v nás

TIMKA PALKOVIČOVÁ – odhalí nám tajomstvá čísel v prednáške o numerológii

KATKA JANČOVIČOVÁ – otvoríme šťavnatú tému sexuality a zmyselnosti

PEŤKA SANAE – s interaktívnou prednáškou na tému budovania vedomých vzťahov s deťmi

SVETLANKA OBOŇOVÁ – vedma s témami astrológie a bylín - beseda – spolu s Mirkou Gorgosz pohovoria o témach, ktoré hviezdy a planéty v našich životoch tvoria

BARBORKA ŠVIDRAŇOVÁ – herečka a žena s hlasom anjela – zažijeme spolu kozmickú cestu domov cez úžasné zvukové nástroje soundhealingu

ANČULKA SINAY SIRIANEL – terapeutka a sprievodkyňa - prinesie tému, ktorá sa dotýka našej ľudskej podstaty, našej Človečiny

ERIKA NAGY – kundalini jóga

MIŠKA JANČEKOVÁ – hudobný doprovod v rámci workshopu Človečina

KATINKA SOETENS – kňažka Avalonu zasvätená bohyni Rhiannon – prinesie nám ducha magického Glastonbury, vstúpime spolu do hmiel Avalonu a stretneme sa so svojou vnútornou kňažkou

MAB JUNGA – sprievodkyňa žien, nádherná žena a tvorivka úžasných seminárov, programov a kníh

BAŠKA BUĽUBAŠOVÁ – žena s úžasným vkusom a umeleckým okom – predstaví témy harmónie nášho domova a posvätného priestoru

ZUZKA ŽILINSKÁ – čarodejka tanca – so svojím zmyselným salsa workshopom

Hýčkacia zóna

Nádherné žienky čarodejky sa vám počas festivalu budú venovať, aby vyhýčkali naše potreby spojenia sa so svojou dušou, poláskali krásou naše telo i upokojili našu myseľ 

Timka Palkovičová - numerologické rozbory pre vás na aktuálne obdobie

Klaudia Hancková - ukážka techniky Access bars

Karin Klobučníková - maľovanie henou