Ja mama - jednodňový seminár

Keď sa žena stane matkou, prechádza jednou z najmocnejších iniciácií jej bytia. Všetko je inak. Rodí sa dieťa – rodí sa mama. Ale aká mama? Väčšinou žijeme v predstave, že musíme napĺňať predstavy o dobrých mamách, lebo takto nám to hovorili. V skutočnosti je ale tieto predstavy nemožné naplniť a navyše, sú to predstavy, ktoré s naozaj „dobrou“ mamou majú pramálo spoločné.

V spoločnosti, ktorá dáva na piedestál seba-obetu pred seba-vedomím, sa stáva archetyp matky úplne pokrivený. Ako matku si predstavujeme ženu vždy milú, usmiatu, jemnú, donekonečna dávajúcu a vyživujúcu – ženu, ktorá poprela samu seba a ideálne, ktorá obetovala svoju seba-realizáciu v akomkoľvek ponímaní pre „dobro svojich detí“. Alebo, opačný prípad, tlieskame „super-matkám“, ktoré to „dávajú“ všetko – deti, upratovanie, kariéru, starostlivosť o seba... Je to ale možné?

Nie je  . Nie je to možné fyzicky, logicky, biologicky, ale nie je to možné ani z pohľadu našej jedinečnosti a osobnosti každej z nás.
Čo ale možné je, a z osobnej skúsenosti viem, že to dokáže z materstva vytvoriť úplne iný príbeh, ako keď sa snažíte napĺňať predstavy o matke, je zistiť, aký máte vy balíček materstva. Akú výbavu ako matka ste si priniesli a ako ste vôbec schopná vnímať materstvo a aké vzťahy medzi vami a vašimi deťmi ste schopná naplniť. Mágia vzniká, keď to uchopíme, keď uchopíme skutočné potreby našich detí (a prestaneme im napĺňať potreby, ktoré ani nemusia mať len preto, lebo to by matka „mala“ robiť) a z materstva sa stáva krásny príbeh lásky a jedno mega dobrodružstvo. Jasné že výzvy budú, ale vy už budete vedieť, ako sa s k nim postaviť, ako ich uchopiť a ako si ich užiť.

Mňa osobne príliš nepobavia, skôr hnevajú „vtipné“ storky a posty o tom, ako po uspaní detí vyjde zo spálne žena ubitá, zničená a nevie sa rozhodnúť, čo o 11tej v noci urobiť skôr – či ešte upratať, ožehliť, navariť na ďalší deň atď. To mňa teda nebaví a ani by som to žiť nechcela. A žiadna z nás nemusí.

Vedeli ste, že sú matky, ktoré vôbec nemusia byť citlivé a ich hlavnou úlohou je zabezpečiť deťom fyzicky, čo potrebujú? Alebo matky, ktoré majú byť najmä priateľkami svojich detí? Alebo také, ktoré potrebujú v prvom rade sebaralizáciu, aby cez naplnenie seba mohli vytvoriť plnohodnotné prepojenie s deťmi? Znie to až „nevhodne“, že? A predsa je to tak.

Ak si „upraceme“ v prvom rade v tom, aby sme sa vzdali akýchkoľvek ideálov o matkách a pochopíme svoju „matku v sebe“, uchopíme potreby našich detí, všetko môže byť inak.

Na seminári budeme zároveň pracovať so štyrmi stupňami prístupu k vzťahu k našim deťom:
1. Keď podvedome fungujeme, ako naša matka
2. Keď robíme všetko preto, aby sme fungovali inak, ako naša matka
3. Keď chceme dať deťom to, čo sme my nemali
4. Keď vnímame skutočné svoje možnosti a potreby svojich detí a tvoríme materstvo zo svojej skutočnej podstaty s nástrojmi, ktoré nám boli dané.

Budeme skúmať, v ktorom štádiu sme, ako sa v týchto štádiách posúvať a ako sa dostať do štádia toho, keď nám je ako mame naozaj dobre.

Tento seminár je určený pre žienky, ktoré vnímajú a cítia, že materstvo je niečo viac, ako nás naučili či ako od nás očakávajú. Že to môže byť skutočne nádherný priestor lásky, prijatia i vzájomného liečenia a dokonca prepisu rodových tráum a vzorcov. Je to posvätné obdobie v živote ženy, je preto také dôležité ho vnímať plne a užiť si ho a nie len ho „vydržať“ či sa v ňom úplne rozpustiť a stratiť seba.

Pre koho je vhodný tento seminár – pre každú žienku, ktorá má možnosť zúčastniť sa sama, bez dieťatka – má priestor vytvoriť si tento čas pre seba-poznanie a uchopenie tejto témy. Teda pre tie z vás, ktoré majú možnosť prísť na jeden deň k nám bez detičiek, aby ste sa domov vrátili plne vyživené a viac pochopené – seba i svojich detí. Je určený pre mamy detí vo veku 0-dospelosť – pretože aj k starším deťom sa dá naučiť pristupovať inak a uchopiť ich potreby, dokonca je veľmi dôležité vnímať, že ich ovplyvňujú už iné aspekty hviezdnej mapy a tak sa, prirodzene, aj oni a ich potreby radikálne menia. A zároveň je tento priestor vytvorený i pre ženy tehuľky – tie rozpoznajú svoj osobný balíček materstva.

Budeme tvoriť cez dary numerológie a astrológie, ale vstúpime i do stretnutia so svojou vnútornou matkou, aby sme možno prvýkrát pochopili, aká vlastne túži byť. Budete potrebovať svoj dátum, miesto a čas narodenia. Nepotrebujete žiadne znalosti numerológie a astrológie, všetko vám bude vysvetlené priamo na mieste.

KEDY A KDE?

20. 7. 2024 (sobota) od 10.00 – 17.00
u nás doma, Hlavná 159/21, 935 38 LOK  - kúsok od Levíc

CENA

80 € (za seminár sa platí vopred, peniaze sa vracajú v prípade, ak za seba nájdete náhradu)

Objednávky a info do správy alebo SMS na – 0905 222 853 (Peťka)

S láskou
Mirka