Čo je sviečka?
Najstaršie záznamy sú zachované spred 5000 r. p.n.l. To ale ešte vôbec neznamená, že sú najstaršie. Určite fungovali ešte dávnejšie – ako zhmotnenie zámeru a udržanie energie daného zámeru.
Sviečky sú energetické nosiče nášho zámeru, ktoré sú vytvorené do konkrétnej formy. Sú zhmotňovačmi zámeru.
Sviečky sa používajú pri každej príležitosti. Asi nenájdeme domácnosť (alebo len veľmi ťažko), kde by sviečka nebola – či už čajová alebo pri nejakej príležitosti (napr. pri narodeninách sviečka na torte), keď sú Dušičky, atď.
Sviečka zámer udržuje a zároveň posilňuje. Do sviečky si môžete vložiť zámer aj sami 😉
Materiál
Sviečky sa môžu vyrábať z rôznych materiálov. My používame palmový vosk alebo sójový vosk, ktoré horia omnoho, omnoho dlhšie.
Doba horenia
Rôzne tvary horia rôzne dlho. Dĺžka horenia sviečky NIE je priamo úmerná so silou sviečky. Niektorá sviečka horí 20 hodín, niektorá 80 hodín, ALE sila toho zámeru je rovnaká.
Rozdiel, prečo jedna horí dlhšie a jedna kratšie môže byť v tom, že zámer, ktorý si riešime je tak mocný, že naraz vypukne, potrebuje sa zhmotniť, a tak tá sviečka vytečie alebo praskne.
Doba horenia vždy súvisí aj s tým, kto si tú sviečku kúpi a aký zámer má. Nepozerajme sa preto na to, koľko by sviečka mala horieť, pretože naozaj závisí od toho, aký intenzívny je zámer.
Sójová (220g) sviečka vydrží horieť cca rovnako (60-80 hodín) ako oveľa väčšia palmová sviečka.
Pravidelné tvary (valec, kváder) budú vždy horieť o niečo dlhšie ako nepravidelné tvary (napr. srdce).
Množstvo vosku aj sila zámeru je rovnaká.
Nepravidelné tvary si zároveň pýtajú také zámery, ktoré majú byť aktivované a potom sa už v živote rozlievajú.
Neupínajme sa na to, koľko hodín sviečka horí. Zámer môže byť aktivovaný prudko alebo postupne – podľa toho, ako to potrebujeme.
Typy sviečok
Vo všeobecnosti sú sviečky, ktoré aktivujú nejakú energiu a sviečky, ktoré uvoľňujú nejakú energiu alebo harmonizujú nejakú tému.
Zámery si môžete vkladať aj samy.
Farby sviečok
Sviečku iba zapáliť a zhasnúť je barbarstvo! To je hláška Vlasťa, ktorý pre vás sviečky fyzicky tvorí. Je to akoby zneuctenie bytosti sviečky. Keď ju zapálime len na 5 minút, obhorí len okolo knôtu, ďalej sa nedostane. Preto sviečky zapaľujeme aspoň na 1-2 hodiny. Po zhasnutí necháme stuhnúť.
Čo sa týka zámeru, takisto to dáva zmysel. Ak zapálime sviečku iba na 5minút, zámer sa nestihne aktivovať.
Zámery
Ako si zvoliť zámer? Intuitívne 😊 – ktorá sviečka ma osloví (vizuálom) a potom sa až pozrieť na jej zámer.
Takisto aj tvary sviečky si vyberáme také, ktoré nás oslovujú.
Kým sviečka horí je dobré vnímať svoje emócie, pocity, myšlienky, ktoré nám chodia. Vnímajme sviečku ako zhmotnenie nášho vyššieho ja.
Sviečky nedávame do prievanu, neodchádzame od nich… Tieto „technické“ záležitosti v tomto článku rozpisovať nebudem; všetky tieto info nájdete v liste, ktorý vám so sviečkou pošleme 😊
Vždy je dôležité mať pod sviečkou dostatočne veľký tanierik – ak by sa stalo, že sa sviečka rozliala (môže sa to stať).
Môže sa stať, že aj valec sa po 5 hodinách rozleje – je to v poriadku; vtedy mi sviečka hovorí, že tento zámer potrebujem naozaj uchopiť.
Pokojne aj potom sa môže sviečka páliť – ak horí.
Ak sa náhodou sviečka rozleje a chceme odstrániť vosk, dáme naňho papier na pečenie a prežehlíme.
Ak sa pri horení plameň sviečky rozvibruje (bez nejakej zjavnej príčiny ako vietor či prievan), znamená to, že zámer sa nás energeticky dotýka (našej mysle, nášho srdca) a vtedy sa začína „hra“. Alebo keď riadne vzbĺkne či začne tancovať 😊
Škrupinku sviečky môžeme na sviečke nechať alebo ju môžeme zrezať; je na každom ako mu to vyhovuje / ako sa mu to páči viac.
Zámer je prenosný, a tak si pokojne môžeme odpáliť novú sviečku od starej a vložiť do nej ten istý zámer.
Kedy páliť sviečky
Najsilnejšie vplyvy sú, keď:
Takisto pálime sviečky, keď:
Ako sviečku zhasnúť
Sviečky nesfukujeme, aby sme si neodfúkli zámer. Môžeme ju priklopiť alebo minimálne, ak sfukujeme, priložiť ruku, aby tam ten zámer ostal 😊
Ako si vkladať zámer
Pri vkladaní zámeru do sviečky je dobré mať k tomu nejaký rituál. Zámer je to, čo je mojou témou v živote, to, čo riešim, čo potrebujem posilniť, uvoľniť či harmonizovať.
Ideálne je pri vkladaní zámeru pracovať so všetkými 4 živlami (oheň, voda, vzduch, zem). Ku každému živlu zvolíme nejaký jeden predmet a do stredu položíme sviečku.
Vodu môže reprezentovať normálne voda v pohári. Za vzduch môžeme zvoliť napríklad pierko, vonnú tyčinku či vydymovadlo. Zem nám znázorní bylinka, kúsok zeme či kryštál. A ako oheň môžeme zvoliť pokojne nejakú inú sviečku.
Zámer pri vkladaní čítame nahlas.
Čo sa týka živlov, voda je emócie. Z pohára s vodou sa môžeme pri vkladaní zámeru pokojne aj napiť.
Oheň využívame ak potrebujeme niečo aktivovať (napr. šťastie, úspech, hojnosť, zdravie…). Môžeme zapáliť sviečku od sviečky.
Živel Zem využívame pre fyzické zdravie, fyzickú hojnosť, zdravé hranice či pevnosť.
Element Vzduch ak chceme spoznať víziu svojho života. Takisto pre čistú myseľ, napojenie sa na svoje vyššie ja, keď potrebujeme vnímať svoju intuíciu alebo aj keď sa spájame s energiami anjelských bytostí.
Pri vkladaní zámeru môžeme použiť napríklad aj nejakú zmes. My zvykneme používať napr. zmes Aktivácia zámeru (od Esencie Luna) – sviečku pokvapkáme a pomažeme, a to ešte viac posilní zámer. Takéto pomazanie sviečky môžeme robiť aj bylinkami, ktoré máme doma a vyvaríme ich. Alebo môžeme takisto použiť esenciálne oleje, ktoré posilňujú zámer sviečky.
Takto to robíme my, ale nemusí to byť takto. Každý si to môže urobiť po svojom 😊
Čo vlastne znamená vložiť zámer?
Je vhodné si zámer nacítiť, ideálne aj napísať a pokojne ho na danú sviečku aj nalepiť, aby bol so sviečkou stále prítomný.
Keď sviečku zapaľujeme, dávame si afirmácie, ktoré sú podporné. Dávame do toho energiu „dôverujem životu v naplnenie tohto zámeru“. Krásna afirmácia je napríklad táto: „Dovoľujem si, aby bol tento zámer v mojom živote naplnený.“
Dôležité je pracovať takým spôsobom, ako mi našepkáva moje srdce 😊
Tipy:
Ponuku našich sviečok nájdete na e-shope TU>>