ONA DRAK - aktivuj svoj potenciál
a vládni svojej sile
(jednodňový seminár)

Pred siedmimi rokmi v Avalone som prežila kontakt so svojím „drakom“ prvýkrát. Bolo to v rámci úžasného semináru, ktorý sa dial v magických záhradách Chalice Well v mestečku Glastonbury. Bolo to stretnutie, ktoré zmenilo môj život – začala som vnímať tento archetyp ako nesmierne dôležitú súčasť našej cesty sebapoznania. V tom období sa môj drak cítil unavene, vyčerpane, neprijato.

Mýtický draci nás priťahujú svojou tajomnou monumentálnou silou a energiou. Túžime sa ich dotknúť, no zároveň v nás vyvolávajú otázky, obavy možno dokonca strach. Vo väčšine príbehov a rozprávok sú označovaní za nebezpečných a zlých. Podobne, ako všetko posvätné a magické, že? 

Odvtedy som prácu s dračou energiou použila na seminároch iba párkrát. A teraz cítim, že je čas túto energiu opäť uchopiť v priestore skupinky žienok, ktoré sú odhodlané s touto témou pracovať.

Téma dračej energie vždy otvára mohutné otázky:
- Ako pracovať s kontrolou v našom živote, ako ju pustiť a uvoľniť
- Ako čeliť svojim najväčším strachom a prijať ich za svoje a spraviť z nich svojich „spojencov“
- Ako nie len uchopiť svoju silu, ale sa jej nebáť a dokázať ju využiť tvorivo pre seba i vyššie dobro
- Ako využiť svoj maximálny potenciál
- Práca s odvrátenými časťami seba – tými, ktoré posudzujeme ako zlé, nevhodné, neželané

V rámci semináru sme si prešli magickým rituálom a stali sa Jazdkyňou na drakovi – je to forma zasvätenia, v ktorej celá naša bytosť bude prestúpená touto archetypálnou energiou, ktorá nás už nebude ovládať, ale naopak, my sa staneme jej vládkyňou a tým pádom budeme schopné využiť jej plný potenciál a dary.
Náš drak stráži vchod do jaskyne, v ktorej je bezpečne ukrytý náš najväčší poklad – naša esencia. Nebráni nám vstúpiť dnu, naopak, čaká, kým budeme pripravené za tento magický dar prevziať zodpovednosť, vstúpiť do svojej sily a stať sa plne integrovanými bytosťami.

Mirka

Ako nám bolo: